IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2
Zasedání zastupitelstva obce Pražmo dne 2.4.2024
3 4 5 6 7
8 9
Pozvánka na besedu O ŽIVOTĚ S DEMENCÍ
10 11 12 13
Tradiční promítání na Prašivé - SOBOTA 13.4.2024 od 18 hodin - „Horská cyklostezka“
14
15
Dětský bazárek Raškovice
16 17 18
Tradiční promítání na Prašivé - „AUTOSTOPEM S DĚTMI Evropou křížem krážem“
19 20
Soutěž o nejlepší pomazánku na Pražmě s večerní OLDIES párty.
Ukliďme Pražmo - Ukliďme Česko
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Návštěvník > Aktuality > SmVaK Ostrava - Nové vydání vodárenského čtvrtletníku Z první ruky je zde!

SmVaK Ostrava - Nové vydání vodárenského čtvrtletníku Z první ruky je zde!SmVaK Ostrava - Z první ruky - Zima 2022-2023.pdf

Hezký den,

vyšlo ještě zimní???? číslo čtvrtletníku vodárenské společnosti SmVaK Ostrava Z první ruky. 

Vydání hodnotí výsledky dosažené v roce 2022, který byl poznamenán vysokou inflací, nestabilitou v dodavatelských vztazích a logistických řetězcích, turbulentním děním na trhu s energiemi, které si vyžádalo zásah státu, napjatou situací na stavebním trhu nebo naprosto novou situací ve společnosti a ekonomice vyvolanou ruskou agresí na Ukrajině. Všechny tyto skutečnosti měly pochopitelně vliv na fungování vodárenských společností u nás. I v těchto náročných podmínkách se SmVaK Ostrava podařilo splnit cíle roku 2022 jak v provozní, tak ekonomické, investiční nebo personální oblasti. Společnost poskytovala služby spolehlivě a bez omezení v odpovídající kvalitě všem odběratelům.

Magazín připomíná blížící se oslavy Světového dne vody, kdy se po několikaleté pauze vyvolané covidovou pandemií opět otevřou veřejnosti brány nejvýznamnějších úpraven vod a čistíren odpadních vod. Jste srdečně zváni!

V provozní oblasti čtvrtletník zmiňuje, že v trubní síti SmVaK Ostrava bylo dosaženo historicky nejnižších úniků vody, které se dostaly pod úroveň 9 %. Výrazně v roce 2022 klesl také objem vody nefakturované.

S ohledem na životní prostředí a situaci na trhu s energiemi informujeme o výrobě čisté elektrické energie z vody v nejvýznamnějších úpravnách a strategických vodojemech, rozvoji elektromobility ve  společnosti a instalaci fotovoltaické elektrárny na střeše správní budovy v Ostravě – Mariánských Horách.

Všímáme si také investičního plánu Povodí Odry pro letošní rok.

Dva texty se zaměřují na kvalitu vody a aktivity vodárenských laboratoří. Jednak informujeme o novém vybavení, které posouvá laboratoře na další kvalitativní úroveň z hlediska zpracování přijatých vzorků, upozorňujeme také majitele studní na to, aby si nechali zkontrolovat kvalitu vody, kterou konzumují, po období jarního tání.

Významná část magazínu je věnována společenské odpovědnosti a udržitelnému rozvoji. Nadále se rozvíjí spolupráce s česko-těšínským spolkem TRIANON a oblasti separace, recyklace a digitalizace. Vyhlásili jsme výsledky osmého ročníku grantového programu pro motivované zaměstnance působící ve volném čase v neziskovém sektoru Plaveme v tom spolu! Mezi dvacet projektů v letošním roce rozdělíme 300 tisíc korun. Zároveň přinášíme příběhy zajímavých akcí neziskových organizací, které byly podpořeny v roce 2022.

 

Mějte se hezky a vyhlížejte jaro. Uvidíme se u vody????

Mgr. Marek Síbrt
mluvčí/spokesperson
manažer vnějších vztahů/public affairs manager

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

28. října 1235/169

709 00 Ostrava - Mariánské Hory

tel.: +420 596 697 234

mobil: +420 725 500 509

e-mail: marek.sibrt@smvak.cz

web: www.smvak.cz