IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2
Putování po vesnici
MORÁVKA CUP
3
4 5 6 7 8 9
Sportovní den SOPM - 9. září 2023 v Dobré
Samosběr Raškovických Brambor - 9.9. a 16.9.2023
10
Dny rodin v Moravskoslezském kraji
11 12 13 14 15 16
Letní kino a křest malých hasičů - obec Vojkovice
Výstava ovoce, zeleniny a květin v Raškovicích
17
Výstava ovoce, zeleniny a květin v Raškovicích
18 19 20 21 22 23
DEN REGIONŮ a pionýrská drakiáda - PASKOV - sobota 23. září 2023
Den Regionů - 23.9.2023 v Paskově
24
25 26 27
Uzavření obecního úřadu
28
Drakiáda s opékaním buřtíků
Uzavření obecního úřadu
29
Uzavření obecního úřadu
30
Horská chata Prašivá, Vyšní Lhoty - Promítá horal a chatař z Prašivé Martin Stiller
Uzavření obecního úřadu
1
Magda Malá - koncert v kostele Sv. Jana Nepomuckého na Pražmě
Uzavření obecního úřadu
Drobečková navigace

Úvod > Návštěvník > Aktuality > SmVaK Ostrava - Nové vydání vodárenského čtvrtletníku Z první ruky je zde!

SmVaK Ostrava - Nové vydání vodárenského čtvrtletníku Z první ruky je zde!SmVaK Ostrava - Z první ruky - Zima 2022-2023.pdf

Hezký den,

vyšlo ještě zimní???? číslo čtvrtletníku vodárenské společnosti SmVaK Ostrava Z první ruky. 

Vydání hodnotí výsledky dosažené v roce 2022, který byl poznamenán vysokou inflací, nestabilitou v dodavatelských vztazích a logistických řetězcích, turbulentním děním na trhu s energiemi, které si vyžádalo zásah státu, napjatou situací na stavebním trhu nebo naprosto novou situací ve společnosti a ekonomice vyvolanou ruskou agresí na Ukrajině. Všechny tyto skutečnosti měly pochopitelně vliv na fungování vodárenských společností u nás. I v těchto náročných podmínkách se SmVaK Ostrava podařilo splnit cíle roku 2022 jak v provozní, tak ekonomické, investiční nebo personální oblasti. Společnost poskytovala služby spolehlivě a bez omezení v odpovídající kvalitě všem odběratelům.

Magazín připomíná blížící se oslavy Světového dne vody, kdy se po několikaleté pauze vyvolané covidovou pandemií opět otevřou veřejnosti brány nejvýznamnějších úpraven vod a čistíren odpadních vod. Jste srdečně zváni!

V provozní oblasti čtvrtletník zmiňuje, že v trubní síti SmVaK Ostrava bylo dosaženo historicky nejnižších úniků vody, které se dostaly pod úroveň 9 %. Výrazně v roce 2022 klesl také objem vody nefakturované.

S ohledem na životní prostředí a situaci na trhu s energiemi informujeme o výrobě čisté elektrické energie z vody v nejvýznamnějších úpravnách a strategických vodojemech, rozvoji elektromobility ve  společnosti a instalaci fotovoltaické elektrárny na střeše správní budovy v Ostravě – Mariánských Horách.

Všímáme si také investičního plánu Povodí Odry pro letošní rok.

Dva texty se zaměřují na kvalitu vody a aktivity vodárenských laboratoří. Jednak informujeme o novém vybavení, které posouvá laboratoře na další kvalitativní úroveň z hlediska zpracování přijatých vzorků, upozorňujeme také majitele studní na to, aby si nechali zkontrolovat kvalitu vody, kterou konzumují, po období jarního tání.

Významná část magazínu je věnována společenské odpovědnosti a udržitelnému rozvoji. Nadále se rozvíjí spolupráce s česko-těšínským spolkem TRIANON a oblasti separace, recyklace a digitalizace. Vyhlásili jsme výsledky osmého ročníku grantového programu pro motivované zaměstnance působící ve volném čase v neziskovém sektoru Plaveme v tom spolu! Mezi dvacet projektů v letošním roce rozdělíme 300 tisíc korun. Zároveň přinášíme příběhy zajímavých akcí neziskových organizací, které byly podpořeny v roce 2022.

 

Mějte se hezky a vyhlížejte jaro. Uvidíme se u vody????

Mgr. Marek Síbrt
mluvčí/spokesperson
manažer vnějších vztahů/public affairs manager

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

28. října 1235/169

709 00 Ostrava - Mariánské Hory

tel.: +420 596 697 234

mobil: +420 725 500 509

e-mail: marek.sibrt@smvak.cz

web: www.smvak.cz