IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1
Vánoční ladění - Jarmark bude probíhat na parkovišti nad kostelem
2
Pozvánka - Terapie uvolnění dechem a setkání s hudbou a tichem
3
4
Kalendář 2024
5
Mikulášská nadílka
6 7
Pizza kvíz pro děti
8
Hospodský kvíz 8.12.2023
9 10
11
Pozvání na zastupitelstvo obce Pražmo dne 11.12.2023
12 13 14 15 16 17
18
BENEFIČNÍ KONCERT - Dasha a trio Martina Kumžáka, Frýdek-Místek 18. 12. 2023
19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Návštěvník > Aktuality > Tržiště – čerstvé potraviny na dosah

Tržiště – čerstvé potraviny na dosahwww.trzistenadosah.cz

Projekt si klade za cíl podpořit malé sedláky - živnostníky, mikro a malé podniky, kteří jinak nemají mnoho příležitostí, kde své zboží prodávat (využívají např. sociální sítě, prodej ze dvora nebo na trzích).

Na Tržišti si mohou prodejem sezonních přebytků přivydělat také neprofesionální (bez živnostenského oprávnění) pěstitelé a chovatelé.

 

JAK TRŽIŠTE FUNGUJE?

Tržiště je webová aplikace, která poskytuje přímým producentům potravin a rostlin prostor pro inzerci a prodej jejich produktů. Obchod probíhá přímo mezi Trhovcem a jeho zákazníky, bez prostředníka. Prodejci se svými zákazníky domlouvají přes chat. Díky Tržišti mohou navázat vztah přímo s koncovými zákazníky a nebudou už nuceni zboží prodávat za nevýhodných podmínek přes překupníky.

Celá aplikace je tvořená tak, aby byla intuitivní a uživatelský přívětivá. Ten, kdo zvládne např. vložit inzerát na bazar nebo nakoupit v e-shopu, zvládne také obchodovat na Tržišti.

Kupujícím Tržiště umožňuje dostat se ke kvalitním, čerstvým a lokálním surovinám. Vzhledem k tomu, že je možné vyhledávat podle různých filtrů, Tržiště může být velmi zajímavé i pro místní školní jídelny, restaurace a další velkoodběratele.

Kupující mají registraci vždy zdarma. Produkty mohou vyhledat podle vzdálenosti, ceny, množství, kvality (také potraviny s certifikáty) i podle toho, zda prodejce zboží zaváží.

CO SE NA TRŽIŠTI PRODÁVÁ?

Ovoce, zelenina, mléko a mléčné výrobky, vejce, med, ořechy, pekárna a cukrárna, živé rostliny (zahrada). Připravujeme kategorie: maso a masné výrobky ze zvířat chovaných podle zásad ekologického zemědělství a krmiva pro hospodářská zvířata a podestýlky.

DO KONCE SRPNA PRO VŠECHNY ZDARMA

Aby si mohli prodejci aplikaci bez rizika vyzkoušet je inzerce a prodej na Tržišti až do 30. Srpna 2022 zcela zdarma, prodejci opravdu nezaplatí ani korunu.

Po tomto období budou prodejci, kteří budou chtít na Tržišti pokračovat, platit měsíční předplatné, které je svou výší nejspíš potěší.

Neprofesionální prodejci platí 50 Kč a profesionální zemědělci 200 Kč za měsíc. Žádné další poplatky. Díky tomu, mohou nabídnout své výrobky za ceny zajímavé pro prodejce i zákazníky.

PS: Vychytávka jsou označení používané výhradně na Tržišti:

STOP plýtvání potravinami – pro prodej potravin určených k rychlé potřebě, na kterých mohou zákazníci výrazně ušetřit.

Potraviny produkované šetrným způsobem – pro potraviny, které sice nemají certifikát, ale jsou pěstované ekologicky a ke zvířatům šetrným způsobem.

JAK MŮŽETE POMOCI VY?

Věřím, že Vás Tržiště zaujalo. Budu moc ráda, když informace o Tržišti budete sdílet jakýmkoliv způsobem dále. Bylo by skvělé, kdybyste mohli vyvěsit na obecních webech, nástěnkách a dalších osvědčených místech, letáky, které najdete v odkazech:

leták A5 registrace zdarma.pdf

leták A4 prodejci registrace zdarma.pdf

leták A4 kupující.pdf

 

 

Na shledanou na Tržišti

 

Dagmar Kafková Strnadová

Tržiště – čerstvé potraviny na dosah

+420 608 60 57 50

info@trzistenadosah.cz

www.trzistenadosah.cz

IČ: 17143110